MATERIAŁY I KONSTRUKCJE

PROJEKTOWANIE MATERIAŁÓW O WYSOKIEJ WARTOŚCI DODANEJ

Samolot handlowy, zbiornikowiec do transportu skroplonego metanu, czy pojazd wojskowy musi sprawdzać się w specyficznym otoczeniu i w trudnych warunkach. Aby pomóc producentom stawić czoła tym warunkom, Hutchinson projektuje materiały o wysokiej wartości dodanej.

 

Na niektórych bardzo wymagających rynkach siła naszych rozwiązań opiera się przede wszystkim na projektowaniu materiałów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, posiadających specyficzne właściwości: mechaniczne, aerodynamiczne, akustyczne, termiczne, etc.

Rozwiązania, które stają się punktem odniesienia

Na rynku lotniczym proponujemy rozwiązania, które zdobyły już uznanie za zdolność redukcji hałasu w kabinie.

 

Terflame Hutchinson uniemożliwia ponad to przedostawanie się do kadłuba pożaru, który wybuchł na zewnątrz statku powietrznego, dając w ten sposób czas na ewakuację pasażerów.

 

Obecnie największe koncerny lotnicze stosują materiały Hutchinsona: Airbus, Airbus Helicopters, Alestis, Boeing, Diehl Aircabin, EFW i NATO AWACS.

 

Inny przykład na rynku energetycznym: Triplex Hutchinsona znajduje się na wyposażeniu zbiorników statków do przewozu skroplonego metanu. Dzięki tej dodatkowej osłonie całość odporna jest na duże obciążenia wynikające ze zmęczenia dynamicznego i właściwości mechanicznych w bardzo trudnym środowisku (w temperaturze do - 170 °C).

 

od - 160 °C do + 1 400 °C

Dzięki naszym niestandardowym materiałom komponowanym z myślą o funkcji, jaką mają spełniać, nasze produkty izolują od - 160 °C (transport skroplonego gazu ziemnego) do + 1 400 °C (sektor kosmiczny).

Nasze wyroby

Hutchinson

aero_ms_amb_cockpit.jpg

KOKPIT I WYPOSAŻENIE KABINY DOA350 XWB

PRZEMYSŁ LOTNICZY
Thermal and Acoustic Insulation Systems

SYSTEMY IZOLACJI TERMICZNEJ I AKUSTYCZNEJ

PRZEMYSŁ LOTNICZY
aero-ms-amb-tps.jpg

ELASTYCZNA OSŁONA TERMICZNA I PRZECIWOGNIOWA DO UKŁADÓW NAPĘDOWYCH

PRZEMYSŁ LOTNICZY
zaltex_hutchinson_yamal

ZALTEX®

ENERGIA

Nasze Rynki

picto_aero_transparent

PRZEMYSŁ LOTNICZY

picto_defense_transparent

SPRZĘT OBRONNY

picto_oilandgas_transparent

ENERGIA