Hutchinson otrzymał nagrodę JEC Award

JEC AWARD

Hutchinson ręczy za swoją strategię w dziedzinie materiałów kompozytowych. Firma otrzymała nagrodę „JEC Innovation Award 2014” za moduły do kokpitów, wykonane z włókna węglowego we współpracy z Airbusem.

Wykonane w trakcie jednej tylko operacji, moduły te pozwalają na zmniejszenie ciężaru od 30 do 45% w stosunku do aktualnych rozwiązań metalowych. Nagroda JEC Innovation Award to wynik strategii w dziedzinie materiałów kompozytowych Hutchinsona stosowanej od 2007 r. przede wszystkim w branży lotniczej i samochodowej. Aktualnie praca grupy opiera się na 4 zakładach, zatrudniających ponad 700 osób (dwa znajdują się we Francji, jeden w Niemczech i jeden w Kanadzie), z których najstarszy ma już ponad 60 lat doświadczenia.

Stworzenie CTeC (Technicznego Centrum Kompozytów) umożliwiło wsparcie na najwyższym poziomie dla projektowania, budowy oraz kwalifikacji systemów i części z materiałów kompozytowych: złożonych konstrukcji, systemów przewodów, paneli i konstrukcji nośnych. Centrum znajdujące się w Châlette-sur-Loing (Francja) zajmuje się projektowaniem nowych produktów, materiałów i procesów w dziedzinie materiałów kompozytowych. Pod koniec 2014 r. centrum zatrudniało około pięćdziesięciu osób. Wspierany przez Centrum Badawcze Hutchinsona ośrodek CTeC korzysta z doświadczenia grupy w dziedzinie akustyki, mechaniki wibracyjnej, ochrony termicznej a także z jej pierwszorzędnych środków analizy (obliczeń wymagających dużych mocy, komory pogłosowej, komory bezechowej).

JEC AWARD