Hutchinson na JEC Europe w dniach od 10 do 12 marca 2015 r.

JEC EUROPE 2015

JEC Europe jest od prawie 20 lat miejscem spotkań przedstawicieli przemysłu, poszukujących innowacyjnych wyrobów lub procesów w dziedzinie materiałów kompozytowych. Hutchinson jest aktualnie jednym z niewielu partnerów na rynku tworzyw termoplastycznych i materiałów kompozytowych, którzy mogą zapewnić projektowanie i produkcję części, tworząc jednocześnie swoje własne materiały.

Jeśli chodzi o branżę samochodową, odwiedzający mogli podziwiać oś z kompozytu wykonaną z jednej części, łączącą 4 funkcje: zawieszenie, prowadzenie kół, stabilizację poprzeczną oraz filtrowanie odgłosów drogowych i warkotu jazdy.
Zalety: wymagane wyniki zostały uzyskane przez usunięcie niektórych części, co znacznie zmniejszyło ciężar i uprościło montowanie (1 etap zamiast 12).

W dziedzinie lotniczej można zobaczyć na stoisku moduły samonośne z materiałów kompozytowych, które wyposażą kokpity przyszłości. Części są wykonane z cieńszego i lżejszego włókna węglowego. Odpowiadają najbardziej wymagającym normom bezpieczeństwa. Są produkowane dzięki nowym żywicom ognioodpornym oraz nowym jednoetapowym procesom produkcyjnym typu „one shot”. Hutchinson proponuje również swoim klientom nowe rozwiązania w zakresie zmniejszania ciężaru, jak „moduł podpodłogowy” wstępnego montażu wszystkich systemów woda-powietrze-elektryczność lub dwa razy lżejsze kanały wentylacyjne z kompozytu termoplastycznego, czy też systemy paliwa lotniczego z CFRP (Carbone Reinforced Fiber Plastic).

Te ultralekkie i bardziej odporne rozwiązania z materiałów kompozytowych, dbające bardziej o środowisko, zapewniające doskonałe wyniki, to rozwiązania przyszłości, oczekiwane przez producentów w ramach redukcji zużycia paliwa i ograniczania emisji zanieczyszczeń.

JEC EUROPE 2015