Wizyta Pani Liu Yandong w fabryce Hutchinson w Châlette-sur-Loing

Mrs LIU YANDONG VISITS HUTCHINSON

Z okazji 110 rocznicy urodzin Denga Xiaopinga, głównego inicjatora modernizacji i wspaniałego rozwoju gospodarczego Chin, zarówno w Chinach jak i na całym świecie obyło się wiele uroczystości.
19 września Pani Liu Yandong, wicepremier Chińskiej Republiki Ludowej, w towarzystwie 13 ministrów, skorzystała z oficjalnej wizyty we Francji, by udać się do fabryki Hutchinsona w Châlette-sur-Loing, do budynku 507. Sam Deng Xiaoping i wiele osób, które zajmowały później ważne funkcje polityczne w młodej Chińskiej Republice Ludowej, pracowali tam na początku XX w., w latach 1920-1927. Panią Liu Yandong przyjęli: Jacques Maigné, Paul Laville (podprefekt departamentu Loiret) Jean Pierre Door (poseł i mer Montargis) oraz Franck Demaumont (mer Châlette-sur-Loing).

Hutchinson wystawił w budynku 507 swoje historyczne zdjęcia i archiwa, świadectwa czasów, gdy ponad 200 Chińczyków pracowało w fabryce w Châlette-sur-Loing, głównie w warsztacie produkującym obuwie, mieszczącym się na piętrze budynku 507.

W swoich rozmowach Pani Liu Yandong i Jacques Maigné podkreślali wagę współpracy gospodarczej Hutchinsona z Chinami oraz wolę dynamicznego rozwoju relacji między naszą grupą a chińskimi producentami samochodów.
Jacques Maigné zaprosił Panią Liu Yandong do ponownych odwiedzin z okazji inauguracji przyszłego budynku 507, który ma stać się bijącym sercem grupy.

Mrs LIU YANDONG VISITS HUTCHINSON